images/Logo/Honare-Modern-293x280pix.png

گروه چاپ و تبلیغات طرح و نقش
English
فارسی

    

تابلو بوم کنواس چیست؟

تابلو بوم کنواس چیست؟

تابلو  دکوراسیون  تابلو بوم نقاشی  تابلو بوم  دکوراسیون داخلی 

بوم نقاشی

بوم پارچهٔ قاب‌گرفته‌ای است که روی آن نقاشی و یا چاپ می شود. بوم پرطرفدارترین سطح برای نقاشی با رنگ روغن و چاپ تابلو بوم  است که جایگزین تابلوهای چوبی تخته شاسی شده است.

تاریخچه

یکی از قدیمی‌ترین نمونه‌های به‌جامانده از نقاشی رنگ روغن بر بوم، مربوط به نقاشی فرانسویِ «مریم با فرشتگان» مربوط به سال ۱۴۱۰ میلادی است که اکنون در گالری گِمِلْده (Gemäldegalerie) در شهر برلین آلمان نگهداری می‌شود؛ اگرچه تابلوهای چوبی در ایتالیا تا سدهٔ ۱۶ و در اروپای شمالی تا سدهٔ ۱۷ پرطرفدارترین زمینه برای نقاشی باقی ماند.

ساختار

کرباس یا پارچهٔ ویژهٔ نقاشی معمولاً بر روی یک قاب چوبی(کلاف چوبی) کشیده می‌شود و سطح آن معمولاً با چسب چوب پوشیده می‌شود.

بوم خاص در جهان و ایران

بزرگ‌ترین بوم نقاشی خاورمیانه، به طول ۲۰۰ متر در شهر بم ایران می‌باشد که به منظور بازگو کردن احساسات یاری‌رسانان به زلزله‌زدگان، در قالب نقاشی دسته‌جمعی و نیز با حضور برخی هنرمندان و نگارگران ایرانی ایجاد شده‌است.

کنواس چیست؟

کنواس(canvas) یا بوم نوعی پارچه‌ی مختص نقاشی است (پارچه‌ای که روی بوم‌های نقاشی می‌کشند) که دارای بافت نامنظم و پراکنده بوده و چاپ عکس و تصویر بر روی آن بسیار زیبا، چشمگیر و ماندگار می‌شود.

چاپ روی تابلو بوم نقاشی

تابلو بوم چیست؟

تابلو بوم که به نام کنواس نیز مشهور است، نوعی از پارچه های مخصوص نقاشی است که تصاویر زیبا را بر روی آن درج می نمایند. داشتن قالب و چارچوب ویژگی ممتاز تابلو بوم بوده که آن را برای نصب در مکان های مختلف مناسب ساخته است. تابلو بوم می تواند همراه با کلاف یا بدون کلاف عرضه شود. در تابلو بوم با کلاف، چارچوب مخصوص در اطراف سطح چاپ شده قرار می گیرد. چاپ کنواس یا چاپ بوم در چاپ دیجیتال فضای داخلی برای نمایش تابلوهای نفیس هنری در  آتلیه ها و گالری‌ها، چاپ عکس‌ها، دکوراسیون داخلی منازل، هتل ها و دفاتر کاری، چاپ پرده های شید و به طور کلی نمایش نقوش و طرحها در قطع بزرگ و با بهترین کیفیت چاپ و نمایش تصویر به کار می‌رود. چاپ کنواس را معمولا درون یک فریم قرار می دهند. با کشیدن کنواس روی فریم ها و تنظیم آن یک صفحه گالری خیلی زیبایی ایجاد می شود. این سبک از به نمایش گذاشتن عکس ها برخلاف شیوه های سنتی جلوه ی خاصی به چاپ روی بوم می دهد.

انواع چاپ روی بوم

چاپ روی بوم (چاپ کانواس) به دو صورت با کلاف و بدون کلاف صورت می گیرد. در چاپ با کلاف، چارچوبی دورتادور سطح چاپ شده قرار می‌گیرد و در چاپ بدون کلاف، طرح صرفا روی کنواس چاپ می شود. این نوع چاپ تا عرض 3 متر قابل ارائه می باشد.

چاپ تابلو بوم

عکاسی دیجیتال، اشتراک گذاشتن عکس ها را با دیگران خیلی آسان کرده است. با چند کلیک می توانیم عکس ها را به کمک ایمیل ارسال کنیم. یا آن ها را در وب سایت آپلود کرده و یا در شبکه های اجتماعی منتشر کنیم. با این حال، این ترند هم زیاد جالب نیست. به عبارتی دیگر تمام عکس ها و خاطرات ما در حافظه کامپیوتر مانده و متاسفانه در زندگی واقعی و اتاق های خود نمی توانیم عکس ها را نمایش دهیم. چاپ تابلو بوم با سبک چاپ دیجیتال به این مشکل پایان می دهد و دوباره عکس ها در اتاق و منزل ما ظاهر می شوند و دکوراسیون خانه ما را تکمیل می کنند.

قیمت چاپ بوم

هزینه چاپ تابلو بوم برای عکس ها و نقاشی ها بسیار مناسبی می باشد. با توجه به نوع چاپ و دوام در تابلو بوم نقاشی و دید هنری که به دکوراسیون های داخلی می دهد، یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد تفاوت در دکوراسیون می باشد. چاپ بوم در این مجموعه به صورت یووی انجام می شود و دارای دوام بسیار بالایی می باشد. تکتولوژی به کار رفته در دستگاه های چاپ بوم باعث شده است که چاپ جوهر به درون پارچه بوم نقاشی نفوذ کرده و در عمق پارچه بنشیند. چاپ انجام شده در این مجموعه کاملا ضد آب می باشد و در مقابل تابش نور مستقیم خورشید بسیار مقاوم است.

چاپ تابلو بوم نقاشی

چاپ عکس روی بوم

درست است که مردم عکس های منحصر به فرد را دوست دارند، اما وجود عکس های دیجیتالی و چاپ دیجیتال، این امکان را فراهم کرده است که یک عکس را چند بار روی کنواس چاپ کرده و آن ها را به هدیه های جذابی تبدیل کند. چاپ عکس روی بوم و هدیه دادن به بزرگترهای خانواده، بسیار جذاب است. خصوصا اگر این عکس ها خاطره انگیز باشد و روی بوم با کیفیت چاپ شده باشد. ویژگی چاپ دوباره که این نوع چاپ دارد برای نقاش ها و عکاس های حرفه ای خیلی سودمند است. با کمک گرفتن از چاپ دیجیتال عکس ها و کارهای خود را روی بوم چاپ کرده و به فروش می رسانند. چاپ روی بوم هم برای افراد معمولی و هم هنرمند ها خیلی مزیت دارد و به همین سبب آن را به یک انتخاب پرطرفدار تبدیل کرده است. قابلیت هدیه شدن آن باعث شده است درخواست برای چاپ روی بوم با سبک چاپ دیجیتال به مناسبت های مختلف به شدت افزایش یابد.

ابعاد تابلو بوم

تابلو بوم نقاشی دارای سایز های استاندارد و اختصاصی سفارشی می باشد. باید توجه داشت که ابعاد تابلو بوم، با توجه به محلی که برای نصب در نظر گرفته شده است، انتخاب می شود. کلاف های ساخته شده در این مجموعه دارای دو عمق معمولی و دیپ می باشد. در صورت انتخاب تابلو بوم با عمق دیپ، دیگر نیاز به قاب نمی باشد و تابلو بوم به همان شکل بسیار شکیل و مدرن روی دیوار نصب می شود.

تابلو بوم نقاشی، هدیه ای منحصر به فرد

تابلو بوم علاوه بر زیباسازی دکوراسیون داخلی، هدیه ای متفاوت و خاص محسوب می شود که با قیمتی مناسب، یک هدیه بسیار زیبا، ماندگار و ارزشمند برای عزیزانتان می باشد. می توانید تصاویر عزیزانتان را روی تابلو بوم کنواس چاپ کرده و به آن ها هدیه دهید. در تابلو بوم نقاشی با توجه به اینکه هزینه آن مقرون به صرفه می باشد، هدیه ایست با ارزش معنوی و هنری که در طی زمان ماندگار می باشد و جهت انتخاب طرح های موجود، بسیار متنوع و در نوع خود برای هدیه دادن، حائز اهمیت می باشد.

نقش تابلو بوم در دکوراسیون داخلی

دیوارها در مکان های مختلف، مورد توجه ترین سطوح محسوب می شوند. اشخاص در ورود به فضاهای مختلف، در وهله اول به دیوارها توجه می کنند. بنابراین زیبایی دیوارها در دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه می باشذ. داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا، بدون آراستن و زیباسازی دیوارها، عملا بدون نتیجه است، تابلو بوم ها ابزاری مناسب برای زیباسازی دیوارها هستند. با نصب تابلو متناسب با دکوراسیون داخلی محیط خود، به زیباسازی دکوراسیون داخلی خود کمک نمایید. تابلوها در ارتفاع دیوارها، در دید افراد تاثیر گذار هستند، داشتن تابلوهای عمودی یا افقی می تواند ارتفاع متفاوتی از دیوار را در دید مخاطب القا کند.

چاپ تابلو بوم کنواس

طریقه چاپ روی بوم نقاشی

برای چاپ تصاویر روی بوم کنواس نقاشی، از دستگاه های چاپ دیجیتال مخصوص بوم کنواس با جوهر ضدآب بهره گرفته می شود. تصاویر با سیستم های چاپی مدرن روی بوم آورده می شود. تابلو بوم را می توان در یک بخش و یا در چند بخش انجام داد. از آنجایی که تابلو بوم نقاشی برای دید از نزدیک مورد استفاده قرار می گیرد، داشتن رزولیشن بسیار بالا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین باید با دستگاه های مخصوص چاپ بوم نقاشی با جوهر ضدآب، عملیات چاپ را انجام داد تا بتوان زیبایی مورد نظر را بدست آورد، تا مخاطبان از دیدن تابلوها بر روی دیوارها لذت ببرند.

کاربرد تابلو بوم نقاشی

گروه چاپ و تبلیغات طرح و نقش (هنر مدرن) با بیش از 18 سال سابقه در زمینه چاپ و تبلیغات، با تکیه بر افراد متخصص و ماشین آلات مدرن و با ارائه سرویس های جامع تبلیغات و چاپ قادر است ایده ها و خواسته های تجاری شما را به صورتی عملیاتی پیاده سازی نماید. باعث افتخار ما خواهد بود تا بتوانیم مجری و مشاور در زمینه  رشد و پیشرفت تجاری شما باشیم. جهت مشاوره با کارشناسان ما لطفا تماس حاصل فرمایید.


 این مقاله زیر مجموعه خدمات دکوراسیون داخلی / تابلو دکوراتیو /  تابلو دیواری چند تکه / چاپ روی بوم نقاشی (تابلو بوم نقاشی) می باشد.


 کلمات کلیدی: گروه چاپ و تبلیغات طرح و نقش، دکوراسیون داخلی، تابلو دکوراتیو، تابلو دکوراتیو مدرن، چاپ روی بوم نقاشی، تابلو بوم نقاشی، تابلو دیواری چند تکه، تابلو، تابلو مدرن، فضای داخلی، تابلو چاپی، تابلو فانتزی، تابلو انتزاعی، سایز تابلو، تابلو های مدرن، تابلو دکوراتیو پذیرایی، تابلو دکوراتیو آشپزخانه، تابلو دکوراتیو اتاق کودک

مقالات

دسته بندی

فهرست مقالات

  مشاوره، طراحی  دیجیتال مارکتینگ چاپ  سازه های نمایشگاهی  دکوراسیون داخلی  آموزش و مهارت
برندسازی و بازاریابی شبکه ایتفاوت اپلیکیشن با وب سایتطراحی و پشتیباتی وب سایتمدیریت اینستاگراماستراتژِی کسب و کار در اینستاگرامراه های کسب درآمد آنلاینمراحل طراحی، چاپ و بسته بندی محصولاتطراحی تبلیغاتیتبلیغات چیست؟کارآفرینی و ایجاد کسب و کار جدیدبرندسازیSEO / بهینه سازی موتورانواع روش های تبلیغاتلوگو چیست؟ نحوه طراحی لوگو7 نکته مهم در طراحی و چاپ کارت ویزیتتبلیغات دهان به دهان (WOM) چیست؟PPC چیست؟بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ چیست؟باید ها و نباید ها در طراحی تراکتنکاتی در مورد بازاریابی فصلیDPI و PPI چیست و چه تفاوت هایی با هم دارنداستراتژی تبلیغاتیانواع استراتژی های تبلیغاتیچرا هر کسب و کار به یک وب سایت احتیاج دارد؟عکاسی صنعتی جیست؟چگونه طرح خود را برای چاپ آماده کنیمSEM چیست و چه تفاوتی با SEO دارد؟تکنیک های SEOتاریخچه صنعت چاپ در جهان و ایرانانواع روکش چاپ (سلفون، لمینیت، یووی و ورنی)بنر چیست؟ فلکس چیست؟ تفاوت بنر و فلکس چیست؟چاپ دیجیتال چیست؟ مزایا و انواع چاپ دیجیتال چیست؟چاپ و طراحی ست اداری شامل چه مواردی می شود؟چاپ افست چیست؟کارکرد و عملکرد تبلیغات ماشین های پخشچاپ استیکر چیست؟ چاپ مش چیست؟کارت پی وی سی و کاربردهای آنطریقه نصب استیکرانواع استیکرمزایای چاپ استیکرچاپ فضای داخلیچاپ استیکرتفاوت چاپ استیکر و مشنحوه چاپ استیکر های وینیلمش و مزایای آن در تبلیغاتبرندینگ ماشین چیست و چه مزایایی دارد؟تفاوت بین بروشور و کاتالوگ چیست؟لمینیت مات و براق، کدام یک مناسب تر است؟تفاوت چاپ indoor و outdoor چیست؟روکش چاپ UV یوویوظایف و مسئولیت های ناظر چاپ چیست؟پج ایده چاپ مقرون به صرفهبهترین مکان های نصب استیکر تبلیغاتیمزایای چاپ کتاب برای شرکتچاپ لارج فرمت چیست؟نکاتی در چاپ کاتالوگچاپ سفارشی با جوهر متالیکچاپ تبلیغاتی روی اتوبوستبلیغات استیکر خودرو چگونه موثر است؟باید ها و نباید ها در استیکر ماشینآماده سازی ماشین برای نصب استیکرکاتر پلاتر وینیل چیست؟تبلیغات استیکر خودرو چگونه موثر است؟علت لمینیت کردن استیکرهای ماشینانواع متریال استیکرانواع کاغذ و مشخصات آن جهت چاپ دیجیتال و چاپ افستنکاتی درباره طراحی استیکر ماشینپاپ آپ استند چیست؟سازه های نمایشگاهی قابل حمل و تفاوت های آن هاانواع سازه های نمایشگاهی پرتابلتخته شاسی چیست و چه کاربردی دارد؟غرفه سازی نمایشگاه نکاتی در طراحی غرفه های نمایشگاهیچگونه غرفه نمایشگاهی موفقی داشته باشیم؟سه مرحله در برنامه ریزی برای نمایشگاهاستند های X چیست؟ چه مزایا و چه معایبی دارند؟میز کانتر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟چک لیست هایی مهم پیش از برگزاری نمایشگاهچک لیست هایی مهم حین از برگزاری نمایشگاهرول آپ استند چیست؟طراحی غرفه نمایشگاهیآشنایی با تابلوهای دکوراتیوتابلو بوم نقاشیتابلو بوم کنواس چیست؟کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلیکاغذ دیواری چیست؟ انواع کاغذ دیواریروانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلیفنگشویی در دکوراسیون داخلیاصول اولیه طراحی داخلیبهترین کتاب ها در زمینه دکوراسیون داخلیانواع کاغذ دیواریچاپ بوم نقاشیدکوراسیون اداریتابلو بوم های نقاشی در دکوراسیون داخلینقاشی دیجیتال چیست؟اهمیت استفاده از پرده چیست؟ چاپ و طراحی پردهاستفاده از استیکر در دکوراسیون داخلیبازاریابی پوستر چیست؟مزایای استفاده از تابلو بوم نقاشیچگونه رنگ ها را برای طراحی داخلی ترکیب کنیم؟لایت باکس پاپ آپ چیست؟انواع سبک های نقاشی که هر هنرمند باید بشناسد7 اصل اساسی طراحی داخلیآموزش مقدماتی فتوشاپآموزش فتوشاپ برای مبتدیانآموزش فتوشاپ قسمت 2آموزش فتوشاپ پیشرفتهجملات انگیزشیآموزش عکاسیمهارت بازاریابیتفکر استراتژیکزبان بدنمدیریت استرساصول و فنون مذاکرهکتاب های مدیریتیمدیریت منابع انسانیکارآفرینی و ایجاد کسب و کار جدیدRGB / CMYK تفاوت میان آن هاچیست و کدامیک بهتر است؟آینده تبلیغات چاپی چگونه است؟تفاوت جوهر سالونت و اکوسالونتبهترین ایده هدیای تبلیغاتیروش های یادگیری فروشسرمایه گذاری شغلی7 اصل هرمتیکافزایش فروش با تبلیغات فصلیانواع مختلف تقویم مورد استفاده در سراسر جهانطراحی نرم افزاراهداف بلند مدت زندگی

مشاوره و ثبت سفارش

66903531-2 (021) – 2210250 (0935)

با ما در ارتباط باشید

صفحه اصلی درباره مامشاوره و طراحیچاپسازه های نمایشگاهیدکوراسیون داخلیسفارش آنلاینارتباط با ما  مقالاتنقشه سایت

کپي رايت © تمامي حقوق مربوط به گروه چاپ و تبلیغات طرح و نقش (هنر مدرن) می باشد . طراحی و پشتیبانی سایت | طرح و نقش

Main Menu